İddaa Skor Tahmini Şikesi

Bahis yapmak hem bayi hem de online üzerinden mümkündür. Türkiye’de bu oyuna iddaa adı verilmektedir. Çok sayıda spor dalını içerir. İstatistiklere göre en çok oynanan ise basketbol ve futboldur. Bunları tenis ile hentbol izlemektedir. Değişik olasılıklar üzerinden katılım gösterilebilir. Bazı kişiler İddaa Skor Tahmini Şikesi olarak bilinen bir durumun yaşandığını dile getirmektedirler. Bunun olup olmadığı halen tartışmalı bir konudur. Yazımızda buna dair bilgileri bulabilirsiniz.

İddaa Skor Tahmini Şikesi Nedir?

İddaa skor tahmin şikesi, oran şikesi ile zaman zaman aynı anlamda kullanılmaktadır. Buna göre bazı maçlar için verilmiş olan oranlar, aslında o müsabakanın daha farklı şekilde biteceğini göstermektedir. Bu durum skor için de geçerlidir. Yani müsabakanın 1 olarak sona ereceği konusunda oran düşük ise o maç 1 yerine başka bir sonuç ile bitmektedir.

İddaa Skor Tahmini Şikesi Doğru mu?

İddaa şikesi konusunun gerçek olup olmadığı en çok tartışılan hususların başında gelmektedir. Ancak birçok kişi bunun gerçek olamayacağını bazı kanıtlar ile açıklar. Çünkü oranlar otomatik bir biçimde belirlenir. Her ihtimal kendi içinde farklıdır. Müsabakadan müsabakaya değişmektedir. İstatistik bilgisi sonucu ortaya çıkan bazı tesadüfler, şike anlamına gelmemektedir.

İddaa Beraberlik Şikesi Nedir?

İddaa beraberlik şikesi konusunda bunun olduğunu savunan kişilerin tezi şöyledir; bir maç için düşük bir beraberlik oranı söz konusu ise bu maçın berabere bitmesi imkansızdır. Bunu örnek ile açıklamak gerekiyor. Beraberlik oranları genellikle 3 ve benzeri oranlardan oluşur. Ancak bazı karşılaşmalarda 2 küsür gibi oranlar vardır. Bu durum, maçın berabere bitmeyeceğini göstermektedir.

İddaa Skor Tahmini Şikesi

İddaa Oranları Nasıl Hesaplanır?

İddaa skor oranları hesaplama konusunda bet firmalarının takip ettiği bir yöntem vardır. Buna göre eski maçlara ve alınan sonuçlara bakılır. 100 üzerinden ihtimaller çıkarılır. 1, 0 ve 2 gibi olasılıklar üzerinden yapılan bu işlem sonucunda oran da belli olur.

İddaa Galibiyet Şikesi Nedir?

Galibiyet şikesi ise kimilerine göre oranlar ve skorlar üzerinden yapılmaktadır. Bunu da örnek ile ifade etmek gerekiyor. Bir takımın galibiyeti için 1.40 oran söz konusu ise o maçın genellikle başka bir sonuç ile bittiğine inanılmaktadır.

Şikeli Maçlar Var mı?

Şikeli maç diye bir durum söz konusu değildir. Çok eski yıllarda bu tip müsabakalar olabilir. Ancak teknolojinin geliştiği ve artık her şeyin göz önünde olduğu bu çağda şikeli müsabakalar yoktur. Buna cesaret edilemez. Bet firmaları bu tip bir durumun olduğunu sezdikleri an o karşılaşmayı programdan çıkarırlar. Bundan dolayı gönül rahatlığı ile karşılaşmalara tahminde bulunabilirsiniz.

İddaa Bülteni Nedir?

İddaa bülteni, içinde haftalık olarak maçların olduğu bir program şeklinde tanımlanabilir. Başlama saatine göre sınıflandırılmıştır. Değişik tahmin türleri ve olasılıklar vardır. Her karşılaşmanın yanında bir kod bulunur. Özellikle klasik bir şekilde kupon dolduranlar için kodlar çok önemlidir.

İddaa Oynarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İddaa skor tahmin şikesi, tüm bunlar göz önünde bulundurulduğu zaman yoktur. İddaa oynayacak olan kişilerin, dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunları şöyle açıklamak mümkündür;

  • İddaa tahmin yaparken çok hırslı olmamak lazım.
  • Küçük oran ve kuponlarla yetinmek gerekiyor.
  • Her maç için öncesinde mutlaka bir analiz gerçekleştirilmelidir.
  • Takımların kendi aralarında yapmış oldukları eski müsabakalara bakmak gerekiyor. Böylelikle çok daha isabetli bir tahmin yapma şansı elde etmiş olacaksınız.

Tüm bunları göz önünde bulundurduğunuz zaman para kazanmak çok da zor olmayacaktır.

Leave a Comment