İddaa Skor Nasıl Oynanır?

Spor maçlarına tahmin yapmaya bahis adı verilmektedir. Türkiye’de bu oyunu, İddaa olarak bilinen şirket üzerinden oynayabilirsiniz. İki değişik yöntemle hem online hem de bayi aracılığıyla katılım şansı vardır. İddaa skor nasıl oynanır ise bu tahmin türünün ayrıntılarını merak eden kişilerin gündeme getirdiği bir sorudur.

İddaa Maç Skoru 1 Seçenekleri Neler?

İddaa oynarken ev sahibi takımın galip geleceğini düşünüyorsanız, buna göre farklı skor tahminlerine yatırım yapılabilir. En çok tercih edilenlerin başında 1-0 geliyor. 2-0 ise bir diğer seçenek. 3 ve 4 -0’lık skorla da söz konusu. İddaa oyununa göre 5 farklı galibiyet ve üstü için tek bir işaretleme alanı mevcut.

Bunların yanı sıra tek farklı galibiyet alternatifleri de var. Bunlar 2-1, 3-1, 4-1 ve 5-1 ile üstü şeklinde ifade edilmiş. Ayrıca 3-2, 4-2, 5-2, 5-3, 5-4 gibi olasılıklar da bulunuyor.

İddaa Maç Skoru Beraberlik Seçenekleri Neler?

İddaa skor oynama kapsamında beraberlik olasılıkları büyük bir ilgi görmekte. Bunların başında golsüz beraberlik geliyor. Yani karşılaşma 0-0 olarak başladığı gibi bitecek diyebilirsiniz. 1-1 ise bir diğer alternatif. 2-2, 3-3, 4-4, 5-5 ve daha fazlası olarak bülten içine koyulmuş olan skor seçenekleri mevcut. Örneğin maç 6-6 ya da 7-7 bittiği zaman, 5-5 için belirlenmiş olan oran baz alınmaktadır. Yani 5 ve üstü skorların kazandırma durumu aynıdır.

İddaa Maç Skoru 2 Seçenekleri Neler?

İddaa skor nasıl oynanır kapsamında maç skorunun 2 olacağı üzerinden değişik tahmin türlerine aktarım yapılabilir. En klasik olanı deplasman takımın 0-1 şeklindeki üstünlüğüdür. 0-2 de oynanabilir. 0-3 oldukça yüksek kazanç demektir. Bu seçenekler 0-4 ve 0-5 şeklinde devam ediyor. Ayrıca 1-2, 1-3, 1-4, 1-5, gibi daha farklı tahmin türleri ve skor opsiyonları da bulunmakta. 2-3, 2-4, 2-5, 3-4, 3-5, 4-5 skorları üzerinden şansınızı deneyebilirsiniz.

İddaa Skor Nasıl Oynanır

İddaa Skor Nasıl Oynanır?

İddaa Skor Nasıl İşaretlenir?

İddaa skor işaretleme kupon üzerinden yapılmalıdır. Maçın kodunu girmek gerekiyor. Hemen altında bir skor bölümü bulunmakta. Buradan direkt olarak skoru, kutucukların içini doldurarak işaretleyebilirsiniz. Üst sütuna ev sahibi ekibin atacağı gol sayısını, hemen altındakine ise deplasman kulübünün gol adedini belirtmek yeterlidir. Misli olarak bilinen kısmın doldurulmasından sonra süreç sona erer.

İddaa Skor Oranları Nasıl?

İddaa skor nasıl oynanır sorusunun yanıtlanmasından sonra oranların ne kadar yüksek olduğuna cevap vermek gerekiyor. Ev sahibi takım galip gelir diyor ve ona göre bir olasılık üzerinden tahmin oluşturuyorsanız, en yüksek oran 5+4 ve üstü şeklinde ortaya çıkacak olan sonuçtur. Onu 5+3 takip eder. Ardından 4+3 gelir. Maç sonucu 1 tahminlerinde en düşük oranlı skor ise maça göre değişmekle beraber genellikle 1-0 olarak belirlenmiştir.

Beraberlikte en yüksek oran ise 5-5 ve daha fazlasıdır. Genellikle 60 civarında bir oran söz konusudur. Çünkü bir maçın 5-5’lik skor ile sona ermesi çok rastlanan bir durum değildir. Bundan dolayı cazip bir rakam belirlenmiştir. Maç 1-1 ya da 0-0 biter diyenler ise 6 ile 10 arasında bir oranı yakalayabilirler.

Maç skorunda deplasman takımın şanslı olarak gören kişiler, en fazla kazancı 4-5 skorundan elde edebilirler. Yani ev sahibi ekip 4 gol, konuk kulüp ise 5 gol atmak zorundadır. Tutturması en zor olan olasılıkların başında geldiği için yüksek bir oran vaat etmektedir. En düşük oran, takımların gol atma istatistiklerine göre değişir. Genellikle 0-1, 1-2 ve 0-2 ortalama 6 ile 9 arasında değişen oranlara sahiptir.

Leave a Comment