İddaa İkili Tahmin Kazanç Hesaplama

İddaa, ilk defa 2004 yılında piyasaya çıkmıştır. İlk etapta, Türkiye’nin farklı yerlerinde açılmış olan bayiler üzerinden hizmet vermiştir. Sonrasında ise ihaleye çıkılmış ve yerli işletmeler sayesinde bu oyun online bir platforma taşınmıştır. Günümüzde hem internet hem de bayi aracılığı ile oynanabilir. İddaa İkili Tahmin, en çok tercih edilen tahmin türlerinden birisidir. Bunun temel nedeni ise kupon tutturma şansının daha fazla olmasıdır. İddaa İkili Tahmin Kazanç Hesaplama işlemleri, kolay bir şekilde yapılabilir.

İddaa İkili Tahmin Nedir?

İddaa ikili tahmin son derece popüler bir olasılık olarak karşımıza çıkıyor. Bir karşılaşmanın sonucunu kestiremediğiniz zaman bu maça iki değişik tahminde bulunabilirsiniz. Yani 3 değişik ihtimalden 2 tanesini seçmek mümkündür. Böylelikle kazanma şansınızı da arttırmış olacaksınız.

İddaa 1 – 2 Nedir?

1-2 olarak bilinen ikili tahmin, beraberliğin olmadığı ve saf dışı bırakıldığı bir olasılıktır. Buna göre bir maçın ev sahibi takım ya da konuk ekip tarafından kazanılacağını düşünüyorsanız, bu tip bir tahminde bulunabilirsiniz. Müsabaka berabere biterse, kaybedersiniz.

İddaa 1 – 0 Nedir?

İddaa 1-0 oldukça sık tercih edilen bir tahmin çeşididir. Deplasman takımının kazanması size göre imkansızdır. Ancak beraberlik ve ev sahibi ekibin galibiyeti gibi ihtimaller vardır. Böylelikle iki olasılığa da para aktarmış olursunuz.

İddaa 0 – 2 Nedir?

Deplasman ekibinin daha şanslı olduğunu düşünenler fakat beraberlik ihtimalini de göz ardı etmek istemeyenler, bu tahmin türünü kuponlarına yazabilirler. Buna göre maçın mutlaka berabere bitmesi veya konuk ekip tarafından kazanılması gerekmektedir. Maç sonucu 1 olursa kupon kaybetmiş demektir.

İddaa İkili Tahmin Kazanç Hesaplama

İddaa İkili Tahmin Kazanç Nasıl Hesaplanır?

İddaa ikilli tahmin kazanç hesaplama için bir formül belirlenmiştir. Buna göre kupon bedeli ile misli olarak işaretlemiş olduğunuz rakam ilk olarak çarpılmalıdır. Yatırmış olduğunuz para ne kadar yüksek ise alacağınız meblağ da o anlamda fazla olacaktır. Bunun ardından ortaya çıkan sonucu oynadığınız iki ihtimal ile çarpmanız gerekiyor. Böylelikle ne kadar para kazandığınız ortaya çıkmış olacaktır.

İddaa İkili Tahmin Oranları Nasıl?

İddaa ikili tahmin oranları yüksek ya da düşük olabilir. Bunun temel nedeni ise her müsabaka için çok farklı oranların belirlenmiş olmasıdır. Bir takım kendi evinde kazanır diyorsanız, ancak o ekip favori değilse yüksek bir oran vardır. Buna aynı zamanda beraberlik ihtimalini eklediğinizde oran daha da artmış olacaktır. Deplasmanda mücadele eden kulüplerden yana da şansınızı kullanabilirsiniz.

İddaa İkili Tahmin Nasıl Oynanır?

İkili iddaa tahmin bet siteleri ya da bayiler üzerinden oynanabilir. Online kupon veya kağıt kupon tercih edilebilir. Maç sonucu bölümünde 1-0 ve 2 yazmaktadır. Bunların arasından en az 2 tanesini seçmek gerekmektedir. Yapılacak olan işaretlemeden sonra aktarım miktarına da karar vermek lazım. Bu şekilde kupon oluşturulur.

İddaa İkili Tahmin Avantajlı mı?

İddaa ikili tahmin kazanç hesaplama ile kuponu tutturduğunuzda ne kadar para elde edeceğinizi hemen görebilirsiniz. Bu bahis türünün sunmuş olduğu avantajlar oldukça çoktur ve şöyledir;

  • İkili tahmin olasılıkların 3’te 2’lik bölümüne para yatırmak demektir. Normalde bir futbol maçı; 1,0 ya da 2 olarak bitmektedir.
  • Bunlardan en az iki tanesine yapılacak olan tahmin, kazanma şansını yukarı çeker.
  • Genellikle tutturması çok zor değildir. Çünkü sürpriz gelme ihtimali zayıftır.

Son yıllarda iddaa tahmin olasılıkları içinde yer alan bu opsiyon ile kazanmak çok daha kolay bir işlem olacaktır.

Leave a Comment